800 lat Miasta Mikołowa

Z okazji obchodzonego w 2022 roku jubileuszu 800-lecia miasta, Mikołów ogłosił konkurs na stworzenie logotypu, który najlepiej odzwierciedli charakter miejscowości oraz ośmiu wieków jego historii. Miał być on opracowany na potrzeby wspólnej identyfikacji: wydarzeń, gadżetów promocyjnych, wydawnictw książkowych, spotów reklamowych, plakatów oraz pozostałych elementów związanych z obchodami 800-lecia. Agencja ATOMOWA wygrała ten konkurs prezentując następujący koncept.

Główny znak „800 lat Mikołowa” został oparty o zrewitalizowaną cyfrowo polską czcionkę „Brygada 1918”. Logotyp został zamknięty w kształt proporca, który swoją symboliką nawiązuje do rycerskich proporców i do tych występujących na kołnierzach i beretach żołnierzy, ale również nawiązujący do proporczyka z wyścigów samochodowych. Znakowi towarzyszy hasło: Historia przez życie pisana.

Ponieważ kolejnym etapem, po wygranym konkursie, było wykonanie całej identyfikacji dedykowanej obchodom, postawiliśmy na warte upamiętnienia wydarzenia i postaci, charakterystyczne budynki oraz elementy architektury miasta przedstawione graficznie.