Szpital JOANNITAS

Szpital w Pszczynie znajdował się od zarania dziejów… To stanowi prawdziwe wyzwanie dla projektanta, który chce tchnąć żywego ducha współczesności w historyczny obiekt. Za cel postawiliśmy sobie więc, stworzenie znaku, który swoją formą będzie jednoznacznie wskazywał na szpitalnictwo oraz genezę, sięgającą zakonu Joanitów oraz Zakonu Kawalerów Maltańskich.

Postawiliśmy na szlachetną prostotę, wyrażoną w nowoczesnych piktogramach. Inspiracją do stworzenia logotypu były znaki drogowe i tablice informacyjne występujące w codziennie otaczającej nas przestrzeni. 

Wybór padł na symbole, do których ludzkie oko jest naturalnie przyzwyczajone. Chcieliśmy wywołać pożądane skojarzenia z miejscami, w których człowiek może otrzymać pomoc medyczną

Nawiązując do 150-letniej historii szpitala w Pszczynie, umieściliśmy znak krzyża maltańskiego w sygnecie logo Szpitala.

Nowoczesna typografia w połączeniu z dobrej jakości fotografią sytuacyjną, ale operującą na detalach, a nie scenkach będzie wspierać komunikację opartą na języku bliskim drugiemu człowiekowi.